605 355 812, 691 861 465
arturzajt@wp.pl

„Baśń o dwóch braciach” jest klasyczną baśnią o wędrującym ku szczęściu młodym człowieku, któremu stoją na drodze niebezpieczne przeszkody – chciwi krewni, smoki, zdradliwi służący i czarownice, a który to młody człowiek posługując się magią, mieczem, przyrodzonym wdziękiem i sprytem zdobywa w końcu królewnę i królestwo.
Historia rozgrywa się na dwóch wozach – małym i dużym, które jeżdżą po scenie, obracają siÍ, otwierają i rozwijają tworząc bardzo liczne miejsca akcji (domy, lasy, zamki, bezdroża, jaskinie, skały, samotne drzewa, karczmę). Prawie wszystko uszyte jest i wyklejone z naturalnej, barwionej skóry. Grają w sztuce klasyczne rzeübione w drewnie kukły, animowane bezpośrednio lub na magnetycznych podstawkach i w uchwytach. Swoisty klimat nadaje przedstawieniu muzyka wykonywana tylko na instrumentach perkusyjnych.
Zadaniem sztuki jest atrakcyjne zapoznanie dziecka z gatunkiem literackim – baśnią. Tworzono spektakl z pełną świadomością psychoterapeutycznej roli baśni w wychowaniu i kathartycznego działania baśni na scenie.

Przedstawienie autorskie Małgorzaty i Artura Zajtów.